Materiał ramki – który najodpowiedniejszy i jak go dobierać?

Ramki do zdjęć i ramy do obrazów należą do najczęściej i najchętniej wybieranych elementów dekoracyjnych mieszkania. Piękne grafiki, wspaniałe obrazy oraz sentymentalne fotografie potrzebują odpowiedniej oprawy, jednak w jaki sposób powinno się dobierać ramy?

Różne rodzaje materiałów

W kwestii materiałów, z których zostały wykonane ramki mamy bardzo duży wachlarz możliwości. Można wybierać spośród ramek metalowych, drewnianych, aluminiowych, wykonanych z tworzyw sztucznych i innych. Jeżeli chodzi o dobór ramy do zdjęcia, to nie tutaj dużych ograniczeń – zarówno w stosunku do tych oficjalnych fotografii, jak i tych prywatnych. Wszystko zależy od charakteru zdjęcia, jego kolorystyki oraz indywidualnych preferencji właściciela mieszkania. Świetnie komponować się będą zarówno ramki drewniane, jak i metalowe lub aluminiowe.
Jedynym zastrzeżeniem jest nieumieszczanie eleganckich fotografii i pięknych reprodukcji słynnych malarzy w ramkach wykonanych z plastiku, którego prezencja pozostawia wiele do życzenia. Nie zaleca się również wstawiania ich w kolorowe, drewniane ramy. Jeśli z kolei chodzi o fotografie codziennej, to nie będą one najlepiej prezentować się w metalowych ramach, ponieważ te nadadzą im zbytecznej surowości.

Multiramy

Obecnie na rynku pojawiły się również multiramy, czy ramy przeznaczone na kilka rodzinnych zdjęć lub fantastycznych obrazków. Pamiętajmy, aby takie ramy używać zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli jeśli mamy do dyspozycji kilka okienek, to wykorzystajmy je wszystkie nie pozostawiając pustego miejsca. W razie konieczności zawsze można podmienić zdjęcia na nowe, np. po wakacjach lub ważnych uroczystościach, lub zmienić obrazki na inne po remoncie mieszkania i przemalowaniu ścian.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *