Naturalne kosmetyki na bazie konopi medycznych

krem z konopi

Wielu osobom konopie kojarzą się jedynie z roślinami, z których pozyskuje się substancje psychoaktywne i które powinny być czym prędzej zalegalizowane w naszym kraju. Niewiele jednak osób wie, że istnieje odmiana konopi – siewna, która już wieki temu stosowana była przez zielarzy i znachorów do leczenia m.in. zmian skórnych np. łuszczycy. Konopie siewne naturalnie występują na terenie gór w Środkowej Azji, jednak jako roślina uprawna rozprzestrzenione są na całym świecie.

Obecnie w kosmetyce panuje trend do powrotu do naturalnych kosmetyków z babcinych apteczek. Kosmetyki konopne idealnie się w niego wpasowują. Zawarte w nich substancje mają szeroki wachlarz właściwości, działają min.: antybakteryjnie, terapeutycznie, regenerująco, antyzapalnie, poprawiają wygląd włosów, paznokci i skóry, odżywiają i wzmacniają skórę, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się. Z konopi powstaje wiele zróżnicowanych rodzajów kosmetyków, od olejów, aż po kremy, a możliwości wykorzystania poszczególnych części roślin są bardzo duże np. nasiona konopi są bardzo bogate w kwasy omega. Kosmetyki konopne doskonale nadają się do stosowania w ramach kuracji skórnej nakierowanej na walkę ze zmianami skóry.

Zwłaszcza krem z konopi, który może być stosowany do walki z egzemą, AZS czy łuszczycą. Z racji, iż kremy te posiadają niską temperaturę krzepnięcia, polecane są do stosowania na zimę. Ponadto, szerokie spektrum zastosowań kremu z konopi sprawia, iż można go stosować również przy innych problemach, niekoniecznie kosmetycznych. Krem z konopi stosowany może być również przeciążone, sztywne i obolałe stawy oraz więzadła.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *