Przeprowadzka do wielkiego miasta

Tak bardzo bałem się zmiany, ja – zwykły człowiek ze wsi miałbym zamieszkać w mieście? Na szczęście zebrałem się na odwagę i teraz mieszkam na wielkim, cichym i spokojnym osiedlu dla młodych rodzin. Gdy tylko sprawdziłem ofertę na mieszkania w Krakowie bardzo się zdziwiłem, bo nikt z moich znajomych ani ja nie wiedzieliśmy, że mieszkanie w Krakowie może być takie tanie i łatwe w załatwieniu, na szczęście znalazłem swoją idealną ofertę. Na przeprowadzkę zdecydowałem się zaraz po otrzymaniu oferty pracy na przedmieściach tego pięknego, wielkiego miasta, żona była bardzo sceptyczna tak samo jak ja, ale gdy tylko zobaczyliśmy oferty byliśmy pewni że chcemy zamieszkać w mieście.

Po załatwieniu kilku formalności kupiliśmy nasz dom w dziale ”mieszkania na sprzedaż’ i już był nasz. Przerażeni wprowadziliśmy się do nowego domu, ale nasi nowi sąsiedzi, którzy byli przemili pomogli nam się zadomowić, nawet zrobili dla nas ciasto! Nasz dom ma wszystko – salon, sypialnię, kuchnię, łazienkę no i przepiękne widoki na miasto; znalazło się tutaj miejsce na wszystko, no i poza mieszkaniem mamy jeszcze garaż i piwnicę. Teraz mam wszędzie blisko, w mojej okolicy korków nie ma, więc docieram autem do pracy w 10 minut, a najbliższy sklep jest zaraz obok.

Bardzo się bałem, że w mieście będzie głośno i będzie śmierdzieć, ale te obawy wraz z pierwszy zobaczeniem mieszkania rozwiały się, jest tu mnóstwo roślinności przez co zapachy są przyjemne, a hałas do nas nie dociera nawet przy otwartym oknie. Przeprowadzka do miasta była moja najlepsza decyzja w życiu. Żałuje, że tak późno zdecydowałem się na to przez moją niepewność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *